GİZLİLİK KOŞULLARI

Genel Koşullar

Bu doküman, Çöpüne Sahip Çık Vakfının (“Site sahibi” olarak anılacaktır.) www.copunesahipcik.org adresindeki resmi web sitesinin (“Site” olarak anılacaktır.) kullanılması esnasında siteye iletilen kullanıcı bilgileri ve kişisel bilgilere yönelik gizlilik esaslarını belirtmek amacıyla hazırlanmıştır. Siteyi ziyaret eden ziyaretçi ve kullanıcılar işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılmaktadır.

Gizlilik Koşullarının Takibi / Değişiklik

Site sahibi Çöpüne Sahip Çık Vakfı, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin diğerleri ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Bu site ve servislerinin, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanımı, gizlilik koşullarındaki değişikliklerin kabul edildiği anlamını taşır.

Kullanıcı Bilgileri

Kullanıcı olarak girilen, site iletişim formu veya bağış yoluyla iletilen veya gönderilen her türlü materyalden/ bilgiden (her türlü yazı, makale, doküman, iletilen görüş ve düşünceler dâhil) kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, siteye iletilen/ gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını kabul ve garanti etmiş sayılır. Çöpüne Sahip Çık Vakfının, gerekmesi halinde, siteye konulan ve kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Site sahibi herhangi bir kullanıcı ya da içeriği/ bilgiyi ön elemeye tabi tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekme, değiştirme, geri çevirme veya site kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Kişisel Bilgiler

Sitenin ziyaret edilmesi, bağış gibi herhangi bir servisten yararlanılması sırasında; ad, soyadı, yaş, cinsiyet, meslek, çalışma ve eğitim durum bilgileri, yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası vb. kişisel bilgiler siteye verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Bu bilgiler Çöpüne Sahip Çık Vakfı dışında başka kimseye açık değildir ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.
Site sahibi, kullanıcı tarafından verilmiş olan bilgileri yalnızca toplanma amaçlarına (örneğin bağışçı isimlerinin duyurulması vs.) veya belirli hizmetlere ilişkin kullanıcı güvenliği ve bazı istatistiki değerlendirmeler için ilgili gizlilik uyarılarına uygun olarak veri tabanlarında tasnif edip saklayabilir, site ve servis amaçlarıyla uyumlu olarak kullanabilir. Kullanıcı, vermiş / açıklamış / kaydetmiş olduğu kişisel bilgilerin site ve servis amaçlarıyla uyumlu olarak kısmen ya da tamamen kullanılabileceğini dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu kabul etmiş sayılır.
Kişisel bilgiler hiçbir koşulda dağıtılmaz, satılmaz ve ticarete konu edilemez.

Açık Sistem

Kullanıcılar; internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. her türlü bilginin, 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Gizlilik Koşullarının İhlali

Site sahibi gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve servislere erişimini askıya alma, sonlandırma hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşullar, kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlal ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.

Bilgi ve İletişim

Site gizlilik ve kullanım koşullarına ilişkin sorularınız için info@copunesahipcik.org adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

WEB SİTESİ VERİ GÜVENLİĞİ

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartınızın güvenliği SSL şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızda bir kilit simgesi göreceksiniz. Bu simge GeoTrust tarafından sağlanan 256 Bit SSL Sertifikasını temsil etmektedir. Ayrıca ödeme yapılırken kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda internet adres bölümü http den https ye dönüşecektir. SSL teknolojisi ile ödeme süreci başladığında siteden bağımsız olarak, kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim kurulmakta ve tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiçbir bilgi Çöpüne Sahip Çık Vakfı çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir.

Veri Güvenliği

Kredi kartınızla işlem yaparken girdiğiniz tüm bilgiler veri tabanının korunduğu sistemle korunmaktadır. Çöpüne Sahip Çık Vakfı kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüt eder.

Veri Kullanımı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı web sitesi üzerinden kredi kartınız ile yapacağınız işlemler sırasında girdiğiniz genel kullanıcı bilgilerini (ad-soyadı, e-posta adresi, adres, telefon gibi) yalnızca sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır. Bu hizmetler, faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme, yaptığınız bağış işlemi ile ilgili makbuz ve teşekkür belgelerinin gönderilmesi gibi işlemleri kapsar.

Kullanıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Sitenin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması önemlidir. Bu tedbirler tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli anti virüs yazılımlarının yüklenmesi, şifrelerinizi ya da önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanız ve benzeri önlemleri kapsamaktadır.